Model Number : STM32L151C8T6A
Certification : ISO9001/Iso14001/CE/ROHS/UL
Place of Origin : China
MOQ : 1pcs
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Packaging Details : 48-LQFP
Manufacturer Product Number : STM32L151C8T6A
Description : IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP
Detailed Description : ARM® Cortex®-M3 series Microcontroller IC 32-Bit Single-Core 32MHz 64KB (64K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7)
RAM Size : 32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) : 1.8V ~ 3.6V
Data Converters : A/D 16x12b; D/A 2x12b
NEW AND ORIGNAL STM32L151C8T6A INTERGRATED CIRCUIT IC CHIP
| TYPE | DESCRIPTION |
|---|---|
| Category | |
| Mfr | |
| Series | |
| Product Status | Active |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M3 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Speed | 32MHz |
| Connectivity | I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, Cap Sense, DMA, I²S, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 37 |
| Program Memory Size | |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |